Мађарска најуспешнија, Србији највише медаља

У Центру за физичку културу "Драго Јововић" завршен је VII Куп нација у боксу за јуниоре и јуниорке. До медаља су стигли такмичари из свих земаља учесница, највише их је засјало на грудима репрезентативаца Србије, чак 22, а финалне борбе, иначе одржане у суботу, донеле су добар бокс и показале да се већ у овом узрасту назиру будући шампиони. Организатори и учесници сложили су се да иако мањи обимом од оног на који су навикли љубитељи бокса, Куп нација за јуниоре и јуниорке поново је био један од најбољих спортских догађаја током године у Врбасу.

Репрезентативац Србије Адмир Камешничанин проглашен је за најбољег јуниора на Купу нација у Врбасу. Када се у обзир узме свеобухватни учинак на турниру, за који се рачунају освојене медаље али и остварене победе у прелиминарним борбама, најуспешнија је репрезентација Мађарске, са 61 освојеним поеном, друга је Србија са 28, а трећа Хрватска са 11. Највећи број медаља освојила је Србија - укупно 22 (4 златне, 5 сребрних и 13 бронзаних), Мађарска је стигла до 17 медаља укупно (10 златних, 5 сребрних и 2 бронзане), а Хрватска је освојила 7 медаља (2 златне, 3 сребрне и 2 бронзане).