Љубу Јаловом бронза на СП у Сарајеву

Најтрофејнији спортиста из Врбаса, вишеструки светски и европски шампион, кик боксер Љубо Јалови додао је још једну медаљу лепези успеха које је остварио у досадашњој каријери. На 22. Светском првенству у кик боксу, које је управо завршено у Сарајеву, Љубо је у дисциплини low kick, категорија 86 кг, освојио бронзану медаљу и тако у свом петом учешћу на светским првенствима освојио пету медаљу. Уз по једну златну и сребрну, Јалови сада има и три бронзане медаље.

Репрезентативац из Врбаса одлично је отворио турнир победом против актуелног првака Европе, али је у полуфиналу, у изједначеном мечу, поражен на поене од такмичара из Пољске, који је касније постао светски шампион. Својом медаљом Љубо је дао и допринос укупном пласману Србије, која је у све три дисциплине у којима је такмичење одржано (low kick, К-1, light contact), заузела друго место, одмах после Русије. У конкуренцији 754 такмичара из 58 земаља света, што је СП у Сарајеву учинило једним од најзахтевнијих такмичења до сада, наши репрезентативци, укупно 19, освојили су осам златних, четири сребрне и три бронзане медаље. Овај резултат у Кик бокс савезу Србије оцењен је историјским.